RT0603BRD07198RL
Mfr.Part #
RT0603BRD07198RL
Description
RES 198 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
198 Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%